מלגזת שדה

 
מלגזות משמשות את בני האדם בענפי משק שונים: במפעלים, במחסנים, בסדנאות עבודה, בבתי מלאכה ובמקומות רבים נוספים. הן עוזרות לשנע חומרים וציוד ממקום למקום ומקלות על עבודתם של בני האדם באופן ניכר, כיוון שמאז שהומצאו בני האדם לא היו צריכים יותר לסחוב בעצמם את כל הדברים הכבדים שייצרו.
 

מהי מלגזת שדה ולמה היא משמשת?

 
אחד התחומים שבהם המלגזה משמשת אותנו הוא תחום החקלאות. לצורך השימושים הייחודיים הנדרשים בתחום זה, עם הזמן הומצאה מלגזה מיוחדת הנקראת "מלגזת שדה". מלגזה זו, כשמה כן היא, נועדה לעזור לחקלאים אשר עובדים בשדה. בעזרת מלגזה זו, ניתן לנסוע בתנאי שטח קשים יחסית, למרכז השדה שבו עובדים על מנת לקטוף את התוצרת החקלאית, להכין ארגזים שלמים של פירות וירקות, להעמיס אותם זה על זה ולהניח אותם על גבי משטח הארץ שנמצא על זרועות המלגזה. כך, ניתן לנסוע עם כל הארגזים עד למחסן שבו כל התוצרת צריכה להיות מאוחסנת.
 

כיצד מלגזת שדה בנויה?

 
בדומה למלגזות אחרות, גם מלגזת השדה היא מעין כלי רכב קטן וממונע שניתן להעמיס עליו מטען ולשנע אותו למרחקים קצרים. שלא כמו מכונית, למלגזה אין תא מטען אלא מעין זרועות פלדה שעליהן מעמיסים את המשא. על גבי זרוע זו מניחים משטח, ועליו מעמיסים ארגזים שונים זה על גבי זה ומניעים אותם בקלות ממקום למקום. זרועות המלגזה יכולות לנוע מעלה ומטה, אך לא לגובה רב במיוחד, כ- 3 מטר בממוצע.
 
 
מלגזות בפעולה
 
 
 
מלגזה
 
 
 
 
מלגזות בפעולה
 
יכולת זו בדרך כלל מספיקה על מנת להעלות את הארגזים מהקרקע ועד לפתח המשאית, שאמורה להעביר את הסחורה לסופרמרקטים, לשווקים, לחנויות ולכל מקום אחר שישווק את הסחורה. זרועות אלה מופעלות בעזרת מערכת הידראולית מיוחדות ושרשראות.על מנת לשמור על יציבותה של המלגזה, מורכבת עליה משקולת כבדה. כך היא נותרת על הקרקע גם כשהיא מרימה בצדה הקדמי משקל כבד במיוחד.

בתוך מלגזת השדה יש מנוע, ממש כמו שיש במכונית או בכל רכב ממונע אחר. בלעדיו המלגזה לא היתה יכולה לנסוע ולעזור לחקלאים לשנע את כל התוצרת שהשדה שלהם הניב.
 
 
מלגזת טויוטה
 
 
 
מלגזה מעמיסה סחורה
 
 
 
 
כמובן, כדי שהנהג יוכל להיכנס לתוך המלגזה, לנהוג בה ולשלוט על זרועות הפלדה שלה, יש בתוכה גם תא נהג הכולל בתוכו כיסא, דוושות, מתגים ומוט הילוכים, אשר מאפשרים לנהג שליטה מקסימלית על המלגזה. כמו כן, מעל כיסא הנהג ישנו מגן מיוחד עשוי מתכת או חומר עמיד אחר. כך, אם במקרה נופל דבר מה מזרועות המלגזה, הנהג מוגן מפני פגיעה פוטנציאלית.

חזני יוסף בע"מ מספקת ללקוחותיה מזה שנים מלגזות דיזל ומלגזות חשמליות, אשר מיועדות למטרות שונות. אנו נשמח לעזור לכם למצוא את פתרון השינוע המתאים ביותר לצורכיכם.
 
צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!