מלגזות משומשות

 
שוק המלגזות בישראל הוא אחד השווקים הדינאמיים ביותר, המושפע בעיקר מתנודות החלות בשוק באירופה ובארה"ב. אולם אחת המגמות הבולטות ביותר בחמש השנים האחרונות היא דווקא גידול בהיקף יבוא המלגזות ממדינות המזרח, זאת על חשבון יבוא מלגזות ממדינות אירופה. כי מסתבר שהמנהל הלוגיסטי הממוצע בישראל, מעדיף כיום את המלגזה שיוצרה בסין, בקוריאה או ביפן, על פני מלגזה שיוצרה בגרמניה או בכל מדינה אירופאית אחרת. מידע נוסף על מגמה זו תוכלו למצוא במאמר הבא.
 

ארץ המלגזה העולה – יבוא מלגזות משומשות וחדשות מהמזרח הרחוק

 
על פי נתוני משרד התחבורה, ניתן לראות בבירור את העדפת המלגזה מהמזרח הרחוק. בשנת 2007 נרשמו במשרד התחבורה 170 מלגזות שיוצרו בסין, שהיוו כ- 13% מתוך כ- 1,300 מלגזות דיזל שיובאו לישראל באותה השנה. בשנת 2008, מספר זה גדל ל- 375 ולשיעור של 25% בנתח השוק. גם המלגזה היפנית והקוריאנית זוכה לפופולאריות הולכת וגדלה בישראל, וגם לגביה ניתן לראות בבירור מגמת עלייה ביבוא. אפילו לאחר שנת 2009, שהיתה שנת מיתון והתבטאה בירידה חדה ביבוא הכללי של מלגזות לארץ, עדיין נמשכת אותה מגמה, לפיה המלגזה האירופאית מאבדת מהפופולאריות שלה בישראל.
 
 
לקבלת פרטים נוספים צרו קשר ונשמח לעזור
 
 
מקומה של המלגזה במחסן המודרני בתקופת משבר כלכלי
 
מקומה החיוני והמרכזי של המלגזה בעידן המודרני ניכר במיוחד בתקופת המשבר הכלכלי, שלא פסח גם על מדינת ישראל. ישראל אמנם הצליחה לצלוח את תקופת המשבר בקלות יחסית ועם מינימום נזקים, אולם אותות המשבר ניכרו גם בשוק המלגזות.

לנוכח הצורך בצמצום ההוצאות התפעוליות בזמן המשבר הכלכלי, מפעלים ומחסנים רבים העדיפו להימנע מרכישת מלגזות חדשות ולרכוש / להשכיר מלגזות יד שנייה, שעלותן זולה יותר. אולם גם בתקופה קשה זו, אף מחסן או מרכז לוגיסטי לא יכול היה להרשות לעצמו לוותר לחלוטין על מלגזה אחת או יותר מצי המלגזות שלו.
 
 
מלגזה משומשת
 
מלגזות משומשות - לא פחות טובות
 
 
 
מלגזות יד שניה
 
 
 
 
גם בתקופת המיתון, צורכי השינוע וההפצה של מחסנים ומרכזים לוגיסטיים נותרו בעינם, ובעלי המחסנים נדרשו לעמוד בביקושים הגדולים. דווקא בגלל המיתון ששרר במשק ודווקא בשל המשבר הכלכלי העולמי, אף אחד לא היה מוכן לקחת את הסיכון של איחורים באספקת הזמנות ומוצרים, הנגרמים בעקבות חסרונה של מלגזה אחת או יותר. כל איחור שכזה עלול היה לפגוע במוניטין החברה ולגרום לאובדן לקוחות לטובת המתחרים, מה שעלול היה לערער את יציבותה הכלכלית.

לכן, המלגזה היתה ונשארה כלי עבודה מרכזי במחסן המודרני, גם בזמן מיתון. מחסנים רבים אמנם העדיפו רכישת מלגזה משומשת או שכירת מלגזה יד שנייה כדי לחסוך בעלויות, אולם מעטים הם המחסנים שהחליטו לצמצם את צי המלגזות שלהם.
 
 
מלגזה
 
מלגזה - כלי הרמה ממדרגה ראשונה
 
 
 
מלגזה מבצעת הרמה
 
 
 
חזני יוסף - מלגזות משומשות
 
 
 
 
חזני יוסף בע"מ – לכל מלגזה יש בית חם
חזני יוסף בע"מ מתמחה במכירת ובהשכרת מלגזות למפעלים, למחסנים ולמרכזים לוגיסטיים בכל רחבי הארץ. החברה מעמידה לרשות לקוחותיה ניסיון עשיר ורב שנים, ועבודה בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר.
בין אם אתם מעוניינים ברכישת מלגזה חדשה למחסנכם, בהשכרת או ברכישת מלגזה יד שנייה, חזני יוסף בע"מ היא הכתובת היחידה עבורכם. למידע נוסף ולהזמנות – צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.