מלגזות ופתרונות שינוע

 

המלגזות

 
מלגזות הן אחד מפתרונות ההרמה והשינוע הנפוצים ביותר, והן נמצאות כמעט בכל מפעל תעשייתי ובכל מתקן לאחסון סחורות. זאת משום שאותם רכבי משא תעשייתיים כוללים זרועות פלדה חזקות, המסוגלות להרים משקלים של כמה עשרות טון, מה שהופך אותן למצרך מבוקש בכל מקום שבו הרמה ושינוע של סחורות ומטענים הוא חלק משגרת העבודה.
 
 
מלגזות
 
 
 
מתקני הרמה
 
 
 
מלגזה
 
 
 
 

מלגזות – שימוש פנימי

 
יתרון חשוב שיש למלגזה הוא, שניתן לעשות בה שימוש גם בחללים סגורים, ולכן ניתן למצוא אותה במחסנים ובמפעלים שונים, בהם העברה של סחורות ממקום למקום היא פעולה יומיומית שכיחה. מלגזות חשמליות ודיזל מסייעות לעובדי המפעל או המחסן הן להעביר סחורות מאולם האחסון החוצה והן לסדר סחורות וציוד על מדפים. זאת בזכות זרועות הפלדה הנעות מעלה ומטה, ויכולות להגיע לגבהים שונים – בהתאם לסוג המלגזה.
 
 
לקבלת פרטים נוספים צרו קשר ונשמח לעזור
 
 

מלגות – שימוש חיצוני

 
מלגזות נמצאות בשימוש גם בשטחים פתוחים כגון שדות חקלאיים, שם הן מעמיסות פירות וירקות שנקטפו או כל סחורה וציוד אחרים הדרושים לחקלאים לעבודת השדה. מלגזות אלה שונות במראן ממלגזות המיועדות לשטח סגור, שכן עליהן לעבור לפעמים בתנאי שטח קשים. לכן, מלגזות אלה, הנקראות מלגזות שדה, מורכבות משתי יחידות נפרדות המחוברות ביניהן באמצעות פרק סיבובי. כך יכולות מלגזות השדה לתמרן גם בנסיעה על האדמה ובינות לאבנים.

להלן הדגמה של כמה מיתרונותיה של מלגזת מניטו:
 
 
מלגזות – הסוגים השונים
 
מלגזות נבדלות זו מזו לא רק באופן השימוש בהן, אלא גם בסוג החומר המניע אותן. ישנן מלגזות הפועלות על דיזל, וישנן מלגזות הפועלות על חשמל.
 
  • מלגזות דיזל – מלגזות דיזל מונעות, מן הסתם, באמצעות דיזל, דלק המספק למלגזות כוח רב ולכן הן מסוגלות לשאת משאות במשקלים כבדים של עד 24 טון. מלגזות דיזל פועלות על דלק, ולכן לא נדרשות לטעינה ומסוגלות לעבוד למשך זמן רב עד לתדלוק הבא. מלגזות אלה הינן עמידות בפני כל תנאי מזג האוויר, ולכן מאפשרות עבודה בחוץ גם כשיורד גשם זלעפות. החיסרון העיקרי של מלגזות דיזל הוא העובדה שהן זקוקות לדיזל על מנת לעבוד. דיזל, כידוע, הוא חומר מזהם, ולכן בשעת עבודתן של מלגזות דיזל הן פולטות אדים רעילים לחלל האוויר, אדים היכולים לפגוע הן באנשים הנמצאים בקרבת המלגזה והן במפעיל המלגזה עצמו. חיסרון נוסף של מלגזות דיזל הוא הרעש שהן מקימות, רעש שעוצמתו עולה לדציבלים גבוהים כאשר מדובר בעבודה המתבצעת בתוך חללים סגורים. למרות זאת, השימוש במלגזות דיזל נדרש לביצוע עבודות מסוימות, וכיום הן מהוות מלגזות מתקדמות ונפוצות מאוד בשוק.
  • מלגזות חשמליות – מלגזות חשמליות פועלות, מן הסתם, על חשמל, מה שמחייב את מפעיליהן לעצור את עבודתם מפעם לפעם, על מנת להטעין מחדש את מצבר המלגזות. מלגזות חשמליות הינן מלגזות בעלות כושר הרמה פחות מזה של מלגזות דיזל ומגיע עד ל-3.5 טון בלבד, אולם יש הרבה מקומות שכושר הרמה זה בהחלט מספיק להם. מקומות אלה יעדיפו פעמים רבות לעשות שימוש במלגזות חשמליות, בעיקר כשמדובר במקומות סגורים. זאת משום שמלגזות חשמליות הן מלגזות שקטות הרבה יותר ממלגזות דיזל, ובעיקר משום שהן אינן פולטות אדים רעילים, ולכן הרבה יותר מתאימות לשימוש בחללים סגורים.
 
 
מלגזות טויוטה
 
 
 
מלגזת טויוטה
 
 
 
 
מלגזות – רק אצל חזני יוסף
 
חברת חזני יוסף משווקת מלגזות דיזל ומלגזות חשמליות מתוצרת החברות המובילות בעולם. החברה משווקת מלגזות איכותיות ברמה גבוהה, ומספקת את כל השירותים הנלווים לרוכשי מלגזות, ביניהם שירותי תיקונים ותחזוקה שוטפת. לקבלת מידע נוסף על מלגזות מתקדמות המובילות בעבודה – פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

לקבלת פרטים נוספים צרו קשר ונשמח לעזור!