הטובים למלגזות

 
מלגזות והעידן המודרני
 
אומרים שהעידן המודרני הפך את העובד לגורם שולי בכל תהליך ייצור. כי כשיש מכונות משוכללות ומחשבים מתקדמים שיכולים לעשות כל פעולה במהירות, בדיוק וביעילות רבה יותר, למה להעסיק עובדים ולשלם להם הוצאות שכר ותנאים סוציאליים? עובדה זו אולי נכונה בלא מעט תחומי עבודה, אולם בתחום הלוגיסטי תהליך המיכון והמודרניזציה לא הפך את העובד האנושי למיותר. כי גם עם המלגזות המשוכללות והמתקדמות ביותר, כל מחסן, מפעל או מרכז לוגיסטי זקוק לנהגי מלגזות שיתפעלו אותן.
 
 
מלגזה
 
מלגזות בפעולה
 
 
 
מלגזות
 
 
 
 
האדם שבמלגזה ינצח
 
אין עוררין על כך שהמלגזות של היום הן משוכללות יותר מאי פעם, והופכות את כל תהליך השינוע, הפריקה והטעינה לקל, יעיל ומהיר מאין כמוהו. אלא שללא נהגי מלגזות מיומנים, גם המלגזות החשמליות המתקדמות ביותר לא יצליחו להשלים אף משימה.

המלגזות החשמליות של היום, כמו למשל מלגזות טויוטה מסוגלות לתעד מהירויות נהיגה או מכות שסופגת המלגזה, ליצור קוד אישי לכל נהג כדי שרק הוא יוכל להפעיל אותה ועוד. כמו כן, ניתן להתקין במלגזות חיישנים למדידת רמות הזיהום הנפלטות מן האגזוז, כדי שבמקרים של חריגה מחשב המנוע יוכל להתאים את מזרקי הדלק לרמה הנדרשת ועוד.במלגזות החשמליות המודרניות ניתן אף להתקין מערכת מעקב, שתאפשר לנהגים לדווח על מיקומם המדויק למערכת ניהול המחסנים בזמן אמת, או אפילו לאתר תקלות במלגזה במהירות האפשרית. אולם ללא מפעילי מלגזות מיומנים, כל השיפורים הטכנולוגיים הללו בטלים בשישים.
 
 
לקבלת פרטים נוספים צרו קשר ונשמח לעזור
 
 
מלגזות טויוטה תוכננו, עוצבו ויוצרו במיוחד כדי לספק מענה לכל הצרכים הייחודיים של נהגי המלגזות:
  • תפוקת עבודה – מלגזות טויוטה מיישמות את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום המלגזות: הן בעלות מערכות הידראוליות מתקדמות, המאפשרות לטעון ולפרוק סחורות במהירות גבוהה ולתמרן בקלות גם במחסנים צפופים.
  • בטיחות – חברת טויוטה שמה דגש מיוחד על נושא הבטיחות בכל כלי הרכב שלה, ובמלגזות בפרט. הדגמים האחרונים של מלגזות טויוטה כוללים בטוחים שיפורים טכנולוגיים ובטיחותיים, שמצמצמים את הסיכויים לתאונות ולגרימת נזקי גוף חמורים בעת מעורבות בתאונה.
  • נוחות – חברת טויוטה מחויבת לשיפור מתמיד של נוחות הנהיגה על המלגזות. היא שוקדת באופן מתמיד על פיתוח ויישום שיפורים ארגונומיים במלגזות טויוטה כדי להבטיח נוחות מקסימלית ופגיעה מינימלית בבריאותו של הנהג.
 
 
מלגזת טויוטה
 
מלגזות טויוטה
 
 
 
מלגזות
 
 
 
 
הטובים למלגזות!
 
לאור ההתקדמות הטכנולוגית המואצת של תחום הלוגיסטיקה בכלל והמלגזות בפרט, אין זה פלא כי אנשים רבים מעוניינים להיות נהגי מלגזות. וככל שהתחום הולך ומתפתח, כך גובר הצורך בהתמקצעות של העוסקים בו.
אם בעבר כל מחסנאי יכול היה לשמש גם כמפעיל מלגזה, הרי שכיום נדרש רישיון נהיגה ייעודי עבור מלגזות. אם בעבר אדם היה יכול להפעיל מלגזה לאחר שעת הדרכה אחת, הרי שכיום הוא מחויב לעבור קורס תיאורטי וקורס מעשי, שבסיומם מבחנים, המבטיחים שיכיר את כל ההיבטים השונים הקשורים להפעלת מלגזה:
  • עומסים מותרים
  • כללי בטיחות
  • תמרון המלגזה במקומות צפופים
  • פריקה וטעינה
  • הכרת הצד המכאני של המלגזות
  • איתור תקלות ותיקונן
  • ועוד...

התמקצעות התחום היא זו שהביא לעליית קרנו של מקצוע נהג המלגזה, וכפועל יוצא גם לעלייה בביקוש לתפקידים אלו. כיום, נהגי מלגזות נהנים מביטחון תעסוקתי הנובע מן הידיעה כי יש ברשותם מקצוע נדרש, והם יוכלו למצוא עבודה במקומות רבים. גם העובדה שתנאי העבודה של נהגי המלגזות השתפרו בצורה ניכרת תרמה לעליית הביקוש למקצוע. כי אם בעבר, נהגי מלגזות נדרשו לנהוג על מלגזות דיזל רועשות, הפולטות אדי דלק מזהמים וגורמות גם לבעיות בריאותיות עקב נהיגה ממושכת, הרי שכיום תנאי העבודה טובים יותר.
 
טויוטה - זה גם מלגזות מעולות!
 
הודות למלגזות החשמליות, כמו למשל מלגזות טויוטה, סביבת העבודה שקטה יותר שכן אין בהם מנוע דיזל, אלא מצבר חשמלי שפעולתו שקטה יותר. זאת ועוד, מכיוון שהן פועלות על מצבר, המלגזות החשמליות גם לא פולטות אדי דלק שמעכירים את איכות האוויר במקום העבודה ומסוכנים לנשימה. ומעל לכל – במלגזות החשמליות הוכנסו שיפורים ארגונומיים משמעותיים, שמקלים על נהיגה ממושכת.
 
למידע נוסף אודות עבודה על מלגזות – צרו קשר עם חברת חזני יוסף בע"מ ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.