טיפים לבחירת מלגזות לעסק שלכם

 
 
טיפים לבחירת מלגזות המתאימות לעסק שלכם
 
 
 
בחזני מלגזות תמצאו מבחר רב של מוצרים, המתאימים לצרכים שונים. כחברה בעלת ניסיון ומוניטין של שנים בתחום, בעלי עסקים רבים פונים אלינו על מנת שניתן להם תשובה לשאלה אחת שמטרידה אותם – "איך לבחור מלגזות שיענו על דרישות העסק?". בדיוק בשל סיבה החלטנו לכתוב מאמר בנושא זה.

לקבלת ייעוץ מהמומחים שלנו חייגו: 03-9224171

 
 
 
 

טיפים לבחירת מלגזות לעסק שלכם

 
  • תחזוקה שוטפת – כמו כל כלי ממונע, גם המלגזות דורשות תחזוקה, כגון בדיקה תקופתית, טיפולים, החלפת חלקים ועוד. ככל שדרישות התחזוקה הדרושות נמוכות יותר, כך צריך להשקיע במלגזה פחות כסף.
  • אמינות זכרו שמלגזה איכותית ואמינה תאפשר לכם עבודה חלקה ונטולת תקלות, והמשמעות היא רווח נקי משמעותי יותר. בבחירת מלגזה חשוב ביותר להתחשב ברמת האמינות שלה, על מנת ליהנות תפוקה טובה יותר. השקעה כספית במלגזה טובה פירושה חיסכון לאורך זמן.
  • בטיחות – חשוב לזכור שסביבת העבודה של המלגזות עלולה להיות מסוכנת למפעיל, ולכן יש להעדיף את המלגזות שמספקות את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר. תא הנהג צריך להיות רחוק ככל האפשר מהרצפה ומוגן היטב מכל הצדדים, על מנת לבלום נפילות של חפצים כבדים, שעלולים לפגוע בנהג. עניין נוסף שיש להתייחס אליו הוא מנגנון הבלימה, שכן במלגזות איכותיות במיוחד, עזיבה של דוושת הגז מספיקה כדי לעצור את התקדמותה של המלגזה. מלגזות אחרות ממשיכות את הנסיעה מכוח האינרציה, ועלולות לגרום לפגיעה במפעיל המלגזה או בעובדים אחרים.
  • נוחות – נוחות ההפעלה היא פרמטר חשוב ביותר. יש לשים לב ששדה הראייה הוא רחב על מנת שמפעיל המלגזה יוכל לבצע את עבודתו בקלות, במהירות וביעילות מבלי לסכן איש. בנוסף, ככל שלנהגי המלגזות יהיה נוח יותר לשבת במלגזות, מבלי שיסבלו מאי נוחות פיזית, כך התפוקה תגדל. לכן, יש לוודא שבתכנון השקיעו גם בעיצוב ארגונומי מוצלח.
  • מהירות – מהירות המערכות ההידראוליות של המלגזה עשויות להשפיע באופן ניכר על קצב ההעמסה והפריקה של הסחורות ולכן אין להקל בה ראש.
  • חיסכון אנרגטי – מלגזות מתקדמות תוכננו מתוך כוונה לחסוך באנרגיה. מנגנונים שונים בהן נועדו למנוע בזבוז מיותר. בזכותם, ניתן לשמור על איכות הסביבה, וכן לחסוך משמעותית בעלויות הפעלת המלגזה.
  • רעש – הרעש שמפיקות המלגזות הוא פרמטר חשוב מאין כמוהו עבור סביבת עבודה נעימה יותר, במיוחד עבור מחסנים סגורים, בהם התהודה רק מעצימה את הרעש.
  • התאמה לצרכים הייחודיים של העסק – חשוב להתאים את גודל המלגזה לעבודה הדרושה, זאת במטרה למנוע השקעה מיותרת במלגזות גדולות וחזקות ויקרות יותר. שנית, יש לזכור שלכל עסק יש דרישות שונות, כגון יכול לתמרן במקומות צרים, הרמה לגובה רב או יכולת נשיאה של משקלים כבדים במיוחד. כמו כן, יש להתחשב באופי הפעילות הייחודי של המפעל / המחסן: מספר שעות העבודה בכל יום, תנאי השטח, אופי מפעילי המלגזה ועלות השינוע. יש להיעזר באנשי המקצוע שלנו על מנת למצוא את המלגזה האידיאלית עבורכם.
 

זקוקים למידע נוסף?

 
צרו עמנו קשר ונשמח להעניק גם לכם ייעוץ מקצועי והכוונה בבחירת המלגזות המתאימות ביותר עבורכם.